ПОЗОВНА ЗАЯВА про обмеження на мирне зібрання

 
Черкаський окружний адміністративний суд
18002, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117
 
Позивач: ОРЛОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
19515, Черкаська обл., Городищенський район, село Орловець, вул. Смілянська, будинок 1
Ідентифікаційний код: 26358213
т. 04734-22741
Електронна адреса: http://orlovec.gor-vlada.gov.ua
Адреса електронної пошти: orlovets_srada@ukr.net 
 
Відповідач: Жукович Денис Олегович
19517, Черкаська область, Городищенський район, село Калинівка, вул. Воровського (Вишнева), бн
Реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий
т. +38093-774-17-31
Адреса електронної пошти: FGNaumets@gmail.com
Електронна адреса невідома
 
Позов немайнового характеру
 
 
ПОЗОВНА ЗАЯВА
про обмеження на мирне зібрання
 
До Орловецької сільської ради надійшло повідомлення від Жуковича Дениса Олеговича, що відповідно до частини 1 статті 39 Конституції України 02 жовтня 2020 року в період з 17:00 до 24:00 буде проведена мирна хода по вулиці Цвіткінська. с. Орловець,  Городищенського району Черкаської області з подальшим проведенням мітингу. Під час проведення мітингу буде використовуватися відкритий вогонь з дотриманням всіх норм пожежної безпеки, карантинних обмежень та дотриманням діючого законодавства України.
Орієнтовна кількість учасників – 200 осіб. Відповідальна особа – Жукович Денис Олегович.
Відповідно до підпункту 3 пункту "б" статті 38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" на виконавчі органи міської ради покладено вирішення відповідно до закону питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів; здійснення контролю за забезпеченням при їх проведенні громадського порядку.
Вважаємо що проведення мирної ходи за участю такої кількості людей унеможливить дотримання вимог постанови КМУ від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом COVID-19». 
Зокрема неможливим буде забезпечити проведення ходи за участю більше однієї особи на 5 кв. м. території. Також неможливо забезпечити дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра.
Громада с. Орловець не вбачає потреби проведення мирної ходи щодо Рейдерських захоплень в сфері сг господарств з подальшим проведенням мітингу. Також жителі громади занепокоєні що буде використовуватися відкритий вогонь в межах населеного пункту, що несе реальну загрозу життю та здоров’ю  жителям нашого села та загрозу порушення громадського порядку, а також порушення прав та свобод інших громадян, які не приймають участь в цій ході.
Враховуючи те, що дана мирна хода з подальшим проведенням мітингу ініційована не жителями с. Орловець, проведення такого заходу може негативно відобразитись на здоров'ї осіб, які будуть приймати участь у цій ході та на здоров'ї інших осіб та може вплинути на погіршення епідеміологічної ситуації на території нашого населеного пункту.
 
Згідно частини першої статті 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.
Частиною другої статті 39 Конституції України встановлено, що обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку - з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.
 
У відповідності до частини першої статті 280 Кодексу адміністративного судочинства України  органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування негайно після одержання повідомлення про проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо мають право звернутися до окружного адміністративного суду за своїм місцезнаходженням із позовною заявою про заборону таких заходів чи про встановлення іншого обмеження права на свободу мирних зібрань (щодо місця чи часу їх проведення тощо).
 
 Цим підтверджуємо, що Позивачем  не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
 
 
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 5, 160, 161 Кодексу адміністративного кодексу України, -
 
ПРОСИМО:
1. Прийняти позовну заяву до свого провадження.
2. Задовольнити позовну заяву та  заборонити Жуковичу Денису Олеговичу та іншим учасникам 02 жовтня 2020 року в період з 17:00 до 24:00 проведення мирної ходи по вулиці Цвітківська. с. Орловець,  Городищенського району Черкаської області з подальшим проведенням мітингу.
3. Розглянути справу негайно.
 
Додатки:
1. Підтвердження сплати судового збору.
2. Копія повідомлення Жуковича Д.О.
3. Доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення Відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документами.
4. Підтвердження про надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу електронної пошти, зазначеної в повідомленні про проведення мирної ходи.
5. Підтвердження оприлюднення позовної заяви   на своєму офіційному веб-сайті.
 
 
Сільський голова
В.В. Гребінний
30 вересня 2020 року